Kadın Hastaliklari ve Doğum

 

Özel Konya Farabi Hastanesi tüm alanlarında olduğu gibi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde de dünya standartlarında hizmet sunmak amacındadır.

Kendi alanında, tıp dünyasındaki her gelişimi yakından izleyen ve uygulayan bölümümüz; kadın hastalıkları, hamilelik, doğum öncesi ve doğumla ilgili problemlerin çözümünde de modern tıbbın tüm olanaklarıyla hizmet vermektedir.

Hastalarımızın doğum öncesi hazırlıkların yapıldığı sancı odası, doğum salonumuz ve doğum sonrası bebekte oluşabilecek problemlere hızlı cevap verebilen 11 adet kövez kapasiteli ülkemizde sayılı özel hastanede bulunan yeni doğan yoğun bakım bölümüz aynı katta yer almaktadır. Bu şekilde hem anne-bebek sağlığı güvence altına alınmış, hem de doğum öncesi ve doğum sonrası farklı katlarda tedavi yapılma sorunu ortadan kaldırılarak hasta mahremiyeti özenle dikkate alınmıştır.

Geniş ve steril doğum salonlarımız haricinde en üstün teknolojiyle donatılmış ameliyathanemizde sezeryan doğum, uzman hekim kadromuzla titizlilikle gerçekleştirilir.

Ailenizin en değerli varlığı olan bebekler, doğar doğmaz deneyimli ekibimiz tarafından yaşamın ilk anından itibaren özenli bir bakım görmektedir. Hastanemizde kalınan süre zarfında gerek hemşirelerimiz, gerek hekiminiz tarafından verilecek eğitimler, evinize döndüğünüzde bebek ve anne sağlığıyla ilgili yaşanabilecek sorunları en aza indirecektir.

Hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum bölümünde genel kadın sağlığı, gebelik süreci ve sonrası takibi, riskli gebeliklerin izlenmesi, menopoz süreci ve sonrası hastalıkları, kadın üreme organı iltihabi durumları, kadınlık organları kanserleri, yardımcı üreme teknikleri gibi birçok alanda en yeni yöntem, teknoloji uygulanarak hizmet sunulmaktadır.

● Gebe muayenesi ve takibi                  ● Servikal smear alınması

●  Rutin ultrasanografi                            ● Gerektiğinde Sezeryan ile doğum

● Özellikle Normal doğum                     ● Aile Planlaması Eğitimi ve Hizmetleri

● Endometrial biyopsi                          ● Tıbbi nedenli tahliye işlemleri

● Histerosalpingografi                           ●  Rahim içi araç (spiral) uygulaması (Tedavi Amaçlı)

●  Menopoz ve sonrası hastalıkları   ● Cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve Tedavisi

● Kadınlık organları kanserleri

● Kadınlık organlarının hastalıklarında Tıbbi tedavi veya cerrahi işlemler

●  Aşılama(inseminasyon)                  ● Servikal koterizasyon ve krioterapi

● Kısırlık Tedavileri, Loperoskopi, Histeroskopi ameliyatları

913 Total Views 10 Views Today
 

Bölüm Doktorları