Hakkımızda

Ziyaretçi ve Refakatçi Politikası Menü

Misafirimiz olan hastamızın ve siz değerli yakınlarının Hastanemiz kurallarına uyması, hastalarımızın sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.


ZİYARETÇİ POLİTİKASI


Servis Katlarımızda hasta ziyaretleri her gün 09:00 – 21:00 saatleri arasındadır. Hastamızın tedavisinin aksamadan devam etmesi için lütfen belirlenen saatlere riayet ediniz. Belirlenen bu saatler hastamızın bakım, tedavi ve uyku saatleri dikkate alınarak belirlenmiştir.


Erişkin Yoğun Bakım Ünitelerimizde hasta ziyareti yapılmamaktadır. Hastamız ile ilgili gerekli tıbbi bilgilendirmeler Yoğun Bakım girişlerinde asılı olan bilgilendirme saatleri aralığında yapılmaktadır.


Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemizde misafirimiz olan minik bebeklerimizin sağlığı açısından da anne haricinde kişilerin ziyareti kabul edilmemektedir. 


Ziyaretin bir defada en fazla 2 kişi ile sınırlı olması hastalarımız ve siz değerli yakınlarının sağlığı açısından önem taşımaktadır.


Hastamızın, Hastanede kendisi için hazırlanan yiyecekleri yemesi daha uygundur. Hastaya dışarıdan yiyecek, içecek ve canlı çiçek getirilmemesini önemle rica ederiz.


Hasta ziyaretine 12 yaşından büyüklerin gelmesi uygundur.


Çocuk hastaların kardeş ve arkadaşları tarafından ziyareti aynı anda en fazla 1 kişi olmak üzere anne veya babadan en az birinin refakatinde 15 dakikayı geçmeyecek şekilde gerçekleştirilebilir.


Hastamızın sağlığı açısından, ziyarete temiz giysilerle gelinmesi önemlidir.


Sağlık Kuruluşları içerisinde sigara içilmesi kesinlikle yasaktır.


Ziyarete gelirken hastaya sadece kitap, dergi, gazete, hijyenik bakım ürünleri (kolonya, ıslak mendil vb.) ve çocuklara zararsız oyuncaklar getirilebilir.


REFAKATÇİ POLİTİKASI


Gerekmeyen durumlarda refakatçi kabulü yapılmaz. Hastaya refakatçi gerekip gerekmediği, hastanın doktoru tarafından belirlenir ve refakatçi 1 kişiyle sınırlıdır.


Refakatçi, Hastanenin koymuş olduğu tüm kurallara uymak zorundadır.


Refakatçi, hastanın bakımına izin verilen ölçüde yardım edebilir.


Yoğun bakım ünitelerinde refakatçi uygulaması yoktur.


Servis Katlarımızda yatan hastaların taşıyabileceği ayrıcalıklı özellikler nedeniyle, her kliniğin kendine özel refakatçi politikası oluşturabileceği unutulmamalıdır.


Zorunlu bir durumda refakatçi değişimi yapılacak ise hekim ya da hemşireye bildirilmelidir. Hastalar servis hemşiresinin haberi olmadan asla dışarıya çıkmamalı ve çıkarılmamalıdır.


Refakatçiler kendilerine ayrılan dinlenme koltuklarını kullanabilirler. Hasta ve refakatçilerin hasta odasında ya da koridorlarda sigara içmeleri kesinlikle yasaktır.


Refakatçiler, hekim ya da hemşireye danışmadan hastaya yiyecek ya da içecek vermemelidir.


İhtiyaç halinde yatak başında ve banyoda bulunan hemşire çağrı butonlarını kullanabilirsiniz.


Refakatçi, vizit ve tıbbi bakım uygulamaları dışında hastanın yanında bulunabilir. Hastanemizde olağanüstü durumlar haricinde hasta vizitleri saat 08:00 – 09:00 ve 16:00 – 17:00 aralığında yapılmaktadır. Vizit saatleri aralığında hastanın yatağından ayrılmaması ve vizit esnasında refakatçinin oda dışına çıkması gerekmektedir.


Hastane işleyişinin aksamaması ve hastalarımızın sağlığı açısından hastane kurallarına uymanızı önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.Powered by Froala Editor

Farabi Hastanesi ile

sağlıkla gülümse hayata. konforlu sağlık hizmeti. teknolojik sağlık hizmeti. modern sağlık hizmeti.

© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.