Branşlarımız

Radyoloji

Radyoloji bölümü çeşitli fiziki metodlar ile çalışan teknolojik cihazlar ile insan vücudunun görüntülenmesini esas alan tıbbın bir dalıdır.
Mühendislik, bilgisayar ve elektronik gelişmeler radyoloji bölümünün her geçen gün çok hızlı bir şekilde gelişmesine neden olmaktadır.Artık insan vücudunu her yönüyle görüntülenebilir bir hale gelmiştir.

Hastanemizde son teknoloji cihazlardan oluşmuş cihaz parkımızla hastalarımıza en kaliteli hizmeti sunmaktan gurur duymaktayız.

Bölümümüzde MR,çok kesitli bilgisayarlı tomografi,renkli doppler ultrason, mamografi ve röntgen cihazlarımızla hizmet vermekteyiz.
MR ile kapalı olan korkusu olan hastalarda rahatlıkla tetkiklerini yapmaktayız.Kapalı olan korku sebebiyle tetkiklerini yaptıramamak gibi sıkıntıları giderilmektedir.

Çok kesiter tomografi cihazlarımızla her türlü tetkik yerine getirilmektedir.İnce ve hızlı kesitler elde edilmektedir.

Renkli doppler ultrason cihazlarımızla ultrason tetkikleri ve renkli doppler incelemeleri yapılmaktadır.Ayrıca renkli doppler cihazımızda bulunan 4 boyut özellik sayesinde gebelerde 4 boyut usg tetkiki yapılmaktadır.Obstetrik detaylı değerlendirme yapılmaktadır.İdeali 20-24 haftalar arasında yapılan incelemelerde fetal anomali taraması yapılmaktadır.

Mamografi ve röntgen cihazlarımızdan CR ile elde edilen görüntüler dijital ortama PACS sistemine aktarmaktadır.

Hastanemizde bulunan PACS sistemi sayesinde MR, BT ve röntgen görüntüleri dijital ortamda arşivlenmektedir.Hastalarımızı kontrol incelemelerde bu sayede eski ve yeni tetkik kıyasları yapılmaktadır.Tüm hekim arkadaşlarımız bilgisayar ekranlarından görüntüleri inceleyebilmektedir.

İnternet üzerinden uzaktan bağlantı ile bilgisayarlı tomografi ve MR görüntüleri incelenebilmektedir.Bu sayede özelikle acil servise başvuran hastalarımıza 24  saat hizmet verilmektedir.

Powered by Froala Editor

Bölüm Doktorları

Uzm. Dr. Mustafa YEŞERİ

Radyoloji Uzmanı

Doktor Profili
Farabi Hastanesi ile

sağlıkla gülümse hayata. konforlu sağlık hizmeti. teknolojik sağlık hizmeti. modern sağlık hizmeti.

© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.