Branşlarımız

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

En degerli varliklarimiz olan çocuklarimiz için, büyük bir özen ve deneyimle uygun ortami saglayan Özel Konya Farabi Hastanesi, Çocuk Hastaliklari Bölümü’nde 0-16 yas grubuna tüm pediatrik sorunlari kapsayan tibbi konularda hizmetin yani sira, saglikli çocuklarin da genel muayenesi, büyüme, gelisme ve beslenme takibi ile asi uygulamalari da yapilmaktadir.

Bölüm’müzde çocuklarimizin sagliginin korunmasi ve gelistirilmesine yönelik aylik gözlem yapilmaktadir. Bu kapsamda emzirme danismanligi verilmekte, büyüme izlenmekte, asilama ve taramalar yapilmakta ve gerekli konularda aile egitimi üzerinde durulmaktadir.

Yatarak tedavi görmesi gereken çocuk hastalarimizin aileleri ile beraber kendilerini evlerinde hissedecekleri bir ortamda tedavileri düzenlenmektedir.

Acil servisimizde danisman hekimlerimiz ihtiyaç duydugunda, çocuk hastalarimiza uzman hekimlerimiz tarafindan müdahale edilebilmektedir.

Yenidogan Yogun Bakim Servisi’nin özellikleri ve yapilan tedaviler

Saglikli yenidogan bebekler için klinigimizde bebek ve emzirme hemsireleri tarafindan annelere emzirme, bebek bakimi ve anne sütü gibi konularda egitim verilmektedir.

Yenidogan Yogun Bakim Ünitemiz’de güncel yenidogan yogunbakim prensipleriyle bebeklerimizi tedavi ederek, normal dogan yasitlari gibi saglikli olarak yasama hazirlamaktayiz.

Yenidogan (Neonatal) ünitemizde erken ve problemli dogan bebeklerin solunum ve dolasim destegi en üst düzeyde toplam 7 kuvözle saglanmaktadir.

Ünitede yapilabilen tedaviler:

Solunumdestegi (ventilatör tedavisi)
 
Kan degisimi

Fototerapi(isik tedavisi)

Ünitemiz diger hastanelerden de bebek kabul etmektedir. Diger hastaneden alinan hasta bebek için transport (nakil) saglanabilmektedir. Transport ekibimiz 24 saat hizmet vermekte.
Bölüm Doktorları

Uzm. Dr. Ülker YİĞİT AKSOY

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Doktor Profili

Uzm. Dr. Nesibe KOÇ AYDOĞDU

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Doktor Profili
Farabi Hastanesi ile

sağlıkla gülümse hayata. konforlu sağlık hizmeti. teknolojik sağlık hizmeti. modern sağlık hizmeti.

© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.