Branşlarımız

Fizik Tedavi Rehabilitasyon

Muayene odaları, fizyoterapi ve egzersiz salonlarımızdan oluşan ve son sistem cihazlar ile donatılmış olan fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitemizde, deneyimli uzman hekimlerimiz Uzm. Dr. Osman TÜFEKCİ , fizyoterapistler ve teknikerlerimizden oluşan ekibimiz ile hastalarımızın yaşam kalitesini en üst düzeye çıkarabilmek amacı ile hizmet vermekteyiz.

FİZİK TEDAVİ

● Modern cihazlarla donatılmış merkezimizde, her türlü fizik tedavi uygulaması , işinin ehli sağlık elemanları ve fizyoterapi teknikerleri tarafından yapılmaktadır. Bir fizik tedavi seansı 1 saat sürmekte ve hastanın durumuna göre 14-21 seans süre ile uygulanmaktadır.

● Fizik tedavi ünitemizde boyun ( fıtık, kireçlenme), omuz, göğüs duvarı kaynaklı ağrılar, dirsek el bileği el, sırt, bel(fıtık, kireçlenme, derecesine göre bel kayması), kuyruk sokumu ağrıları, kalça diz ayak ve ayak bileği ağrıları tedavi edilmektedir. Ayrıca fibromiyalji gibi yumuşak doku romatizmaları (tendinit, bursit), Romatoid artrit (iltihaplı eklem romatizması), çocuklara görülen eklem romatizması, ankilozan spondilit gibi romatizmal hastalıklar tedavi edilmektedir.

● İlave olarak gerekli durumlarda hastalara ekibimiz tarafından manipulasyon ve mobilizasyon gibi farklı fizik tedavi yöntemleri de uygulanmaktadır. Gerektiği durumlarda eklem içi ve eklem etrafına ve ağrılı bölge enjeksiyonları uzman doktorlarımız tarafından yapılmaktadır.

ESWT

Tedavi ünitemizde ayrıca
Plantar fasiit (topuk dikeni), lateral epikondilit (tenisçi dirseği), medial epikondilit (golfçü dirseği) ESWT adlı cihaz ile tedavi edilmektedir. Bir ESWT seansı 2-5 dakika sürmekte ve 5 seansta tamamlanmaktadır.

KİNEZYOTERAPİ

● Japon bilim adamları tarafından geliştirilmiş olan “Kinezyoterapi” yöntemi ile ani kas tutulmaları, kronik kas tutulmaları, duruş bozuklukları, sinir sıkışmaları ilaç kullanmadan 5 günlük bir tedavi süresinde büyük oranda tedavi edilmektedir. Bu tedavi yönteminde doktor tarafında tespit edilen bölgeye eğitimini almış sağlık personeli tarafından yapıştırılan kinezyoteyp adı verilen özel bantlar yapıştırılır. Bantlar yapıştırıldıktan sonra uygulanan bölgede 3-7 gün kalır, birkaç seans uygulama yapılabilir.

REHABİLİTASYON

En son sistem cihazlar ile tedavi hizmetinin sunulduğu tedavi ünitemizde rehabilitasyon uygulamaları doktorların ekip liderliğini yaptığı konusunda yetenekli fizyoterapistler tarafından yapılmaktadır. Bir rehabilitasyon seansı 1 saat sürmekte, hastalığın özelliğine ve hastanın durumuna göre 15-30 seans süren bir tedavi programı uygulanmaktadır.

Serebal palsili (Spastik özürlü çocuklar), Omurilik yaralanmalı, hemipleji, (yarım felç), Yüz felci, Multipl skleroz (MS), Parkinson, kas hastalıkları , Spor yaralanmaları, her türlü ortopedik operasyon sonrası (menisküs, protez, diz bağı yaralanmaları, kırık, çıkık gibi ), el yaralanmaları sonra gelişen kas sinir ve tendon yaralanmaları, yeni doğan bebeklerde görülen eğri boyun ve kolda sinir yaralanmaları, yanık sonrası, skolyoz (omurga eğrilikleri) daha bir çok hastalık rehabilite edilmektedir. Rehabilitasyon birimimizde ayrıca nörojenik bağırsak, nörojenik mesane rehabilitasyonu, gebelik sonrası rehabilitasyon ve seksüel rehabilitasyon da uygulanmaktadır.

Powered by Froala Editor

Bölüm Doktorları

Uzm. Dr. Osman TÜFEKCİ

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı

Doktor Profili
Farabi Hastanesi ile

sağlıkla gülümse hayata. konforlu sağlık hizmeti. teknolojik sağlık hizmeti. modern sağlık hizmeti.

© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.